Jak dobrać pasek do okazji

Jak odmienić zwykłą stylizację za pomocą dodatków?

Akcesoria do ubioru są bardzo ważnym dodatkiem do garderoby zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. W przypadku kobiet wybór ich jest znacznie większy i wygląd stylizacji możemy zmieniać na wiele sposobów. Jednym z nich jest dobór dodatków takich jak torebka, pasek czy biżuteria. Męska garderoba nie ma aż tylu elementów, którymi moglibyśmy nadać wyjątkowy charakter stylizacji. Warto jednak wybierając ubiór czy to na co dzień, czy na wyjątkowe okazje pomyśleć o dodatkach, które odmienią nieco nasz wygląd. Najprościej zdecydować się na wybór paska do spodni, który w przypadku mężczyzn pełni podwójną rolę. Po pierwsze jest użyteczny ze względu na swoje zastosowanie – podtrzymuje spodnie, a zarazem stanowi doskonałą dekorację i sprawia, że stylizacja jest dopełniona. Jaki pasek wybrać do spodni? Czym się kierować podczas wyboru paska do spodni?

Jaki pasek do garnituru?

Wiele osób zastanawia się czy konieczne jest zakładanie paska do garnituru? O ile bez problemu możemy założyć spodnie materiałowe bez paska, tak w przypadku garnituru pasek jest obowiązkowym jego elementem. Stanowi zwieńczenie stylizacji, dzięki czemu wyglądamy elegancko i z klasą. Jaki więc pasek wybrać do garnituru? Najczęstszym wyborem do garnituru jest klasyczny, węższy pasek z prostokątną klamrą. Ważne, aby był wykonany ze skóry, natomiast aby zachować elegancki szyk, skóra ta powinna być gładka, nieco błyszcząca, ale nielakierowana. Warto dobrać pasek również do koloru garnituru. Inny założymy do granatowego, czarnego, stalowego, a jeszcze inny do brązowego garnituru. Pasek to element wykończający stylizację, dlatego też powinien kolorem pasować do butów ubranych do garnituru. Decydując się na klasyczne, czarne buty – dobierzmy również czarny pasek. Jeśli stawiamy na brąz, również nasz pasek powinien mieć zbliżony odcień. Często zastanawiamy się podczas zakupu paska do garnituru, jaką klamrę wybrać? Klamra paska, powinna być jak najbardziej prosta i klasyczna, a jej kolor powinien odpowiadać kolorowi spinek przy mankietach. Wybierając srebrne dodatki, wybierzmy również pasek ze srebrną klamrą. Kiedy jednak wolimy spinki w kolorze złotym – idealnym zwieńczeniem stylizacji będzie czarny pasek ze złotą klamrą.

Jaki pasek do spodni jeansowych?

Wybierając pasek do spodni jeansowych obowiązuje ta sama zasada, co w przypadku spodni garniturowych. Pasek powinien pasować do obuwia jakie nosimy do spodni. W przypadku jeansów wybór paska jest jednak mniej skomplikowany i głównie od efektu jaki chcemy uzyskać zależy to, jaki pasek wybierzemy. Nie musimy więc szukać idealnie gładkiego paska, możemy puścić wodze fantazji i wybrać jeden z modeli plecionych, lakierowanych czy materiałowych. Jeżeli nasze jeansy chcemy zestawić z koszulą i eleganckimi lakierowanymi butami, tak aby stanowiły one wieczorną stylizację, warto pokusić się o wybór paska bardziej błyszczącego, czy też lakierowanego. W przypadku codziennego użytkowania jeansów wraz z t-shirtem czy koszulką polo, możemy wybrać jeden z wielu dostępnych modeli pasków materiałowych. W przypadku spodni jeansowych możemy również pozwolić sobie na nieco szersze paski, niż te, zakładane do garnituru. Jeżeli chodzi o klamrę, duże znaczenie ma gust. Jednym podobają się klasyczne paski, inni wolą te zatrzaskowe, z dużą ozdobną klamrą. Do jeansów generalnie pasować będą zarówno jedne, jak i drugie. We wszystkim jednak trzeba znać umiar i wybierając klamrę zatrzaskową pamiętać, żeby zdobienia nie były zbyt mocne.

Błędy popełniane przy noszeniu paska.

Wybierając pasek do spodni, pamiętajmy żeby starannie przełożyć go przez wszystkie szlufki. Ominięcie jednej z nich wygląda nieestetycznie, szczególnie w przypadku spodni garniturowych. Częstym błędem popełnianym przez mężczyzn przy dobieraniu stylizacji jest ubieranie paska do spodni i szelek jednocześnie. Szelki zarówno jak i pasek stanowić powinny funkcję podtrzymywania spodni, a więc wybierając jeden z wariantów, drugi zostawmy w domu, aby nie wyglądać źle, czy też komicznie.

Podsumowując

Przy wyborze odpowiedniego paska, trzeba też wziąć pod uwagę odpowiedniego producenta. Polecamy producenta galanterii męskiej i damskiej – Rovicky – Odwiedź jego sklep internetowy i zapoznaj się z ofertą pasków już teraz! – Rovicky.eu.