Paznokcie hybrydowe – manicure krok po kroku

Ładne, zadbane paznokcie potrafią dodać szyku każdej stylizacji i podkreślić charakter kobiety. Jeśli chcesz, żeby Twoje paznokcie zawsze były nieskazitelne, a jednocześnie pozostawały w trendach, powinnaś postawić na lakiery hybrydowe.
Dobrze dobrany kolor, kształt i profesjonalnie wykonana usługa zapewnią Ci idealny wygląd do nawet trzech tygodni. Lakiery hybrydowe łączą w sobie zalety lakierów klasycznych, jak i żelowych. Aplikacja jest prosta i możliwa do samodzielnego wykonania, a wykonany manicure charakteryzuje się niebywałą trwałością i odpornością na uszkodzenia. Choć do wykonania manicure hybrydowe potrzeba więcej niż samych lakierów hybrydowych, to ich wykorzystanie jest banalnie proste. Jak wykonać taki manicure? Wystarczy kilka kroków, aby móc cieszyć się efektem swojej pracy.
Po pierwsze, zanim przystąpisz do pracy powinnaś dokładnie umyć dłonie. Kolejnym krokiem jest przygotowanie płytki paznokcia. Ważne jest, aby nadać wszystkim paznokciom jednakowy kształt: zaokrąglone, owalne, kwadratowe, migdałki lub spiczaste. Następnie odsuń lub usuń skórki – jeśli się na to zdecydujesz, zrób to na mokro. Uchroni Cię to przed bólem.
Przygotowując płytkę paznokcia do użycia lakieru hybrydowego należy zmatowić ją, czyli delikatnie spiłować zewnętrzną, błyszczącą warstwę paznokcia. Możesz to zrobić za pomocą bloku polerskiego, choć równie dobrym rozwiązaniem będzie pilniczek o gradacji co najmniej 180, taki jak ten.
W następnej kolejności, koniecznie odtłuść płytkę za pomocą wacika bezpyłowego nasączonego cleanerem. Kiedy już odtłuścisz wszystkie paznokcie powinnaś oczyścić je za pomocą szczoteczki, po czym możesz przystąpić do nałożenia bazy. Istotne jest, aby pozostawić wolne miejsce na brzegu płytki, aby baza nie rozlała się poza nią – mogłoby to wywołać nieestetyczny efekt. Ponadto zalanie skórek może wpłynąć na długość utrzymania się manicure hybrydowego.
Po nałożeniu bazy możesz utwardzić ją w lampie UV

lub LED – czas utwardzania to w zależności od lampy 2-3 minuty lub 30-60 sekund. Teraz możesz przystąpić do nałożenia cienkiej warstwy lakieru hybrydowego. Po utwardzeniu powtórz czynność, aby kolor nabrał głębi. Jeśli zauważysz nadmiar lakieru, który zaczyna się rozlewać, usuń go pędzelkiem nasączonym cleanerem. Po uzyskaniu idealnego odcienia nałóż na utwardzoną płytkę top i ponownie utwardź w lampie.
Jeśli chcesz wykonać zdobienie paznokci możesz użyć specjalnego pędzelka z sondą, aby przy użyciu innego koloru lakieru hybrydowego stworzyć swój własny, kreatywny wzór. Jeżeli natomiast wolisz trójwymiarowe zdobienie to koniecznie postaw na cyrkonie. Cyrkonie należy zaaplikować na top – przed jego utwardzeniem. W tym celu możesz również użyć specjalnego kleju, który aplikujemy na utwardzonej warstwie topu. Po dodaniu cyrkonii ponownie zaaplikuj top i utwardź w lampie. Po utwardzeniu topu należy przemyć płytkę cleanerem. Na zakończenie, aby ukończyć pielęgnację paznokci, możesz wetrzeć oliwkę w skórki i cieszyć się pięknym manicurem hybrydowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *